Terapie pro děti

Individuální logopedická terapie

V naší ambulanci se věnujeme rozvoji řeči a jazyka u dětí již od narození. Pokud Vás trápí, že dítě nemluví, mluví málo nebo mluví nesrozumitelně? Neváhejte se na nás obrátit. Pomůžeme Vám zhodnotit řeč dítěte a poradíme, zda je logopedická péče pro Vaše dítě již vhodná.

U nejmladších dětí se věnujeme rozvoji slovní zásoby a porozumění řeči. Nacvičujeme funkční komunikaci, rozvoj alternativní a augmantativní komunikace u dětí s PAS. Děti se u nás rozmluví hravou formou.

Podoporu a edukaci řeči od nás dostávají samozřejmě také rodiče.

Terapie poruch polykání u dětí

Věnujeme se poruchá polykání v dětském věku. Nabízíme terapeutický program od společnosti TALKTOOLS®, který zahrnuje terapeutické techniky s jídlem i bez.

Jsme schopni Vám poradit u dětí se zvýšenou salivací a navrhnout jim adekvátní postup terapie. 

Myofunčkní terapie

Myofunkční terapie je reedukační program zaměřený na změnu orálních funkcí, kterými jsou: respirace, sání, žvýkání, polykání, artikulace, pohyblivost jazyka a mimika tváře. Při opožděném odstranění problémů orálních funkcí, zejména v období růstu a vývoje, dochází k nerovnováze orofaciálního svalstva.

Neurovývojová stimulace

Neurovývojová stimulace (NVT) patří mezi psychomotorické terapie. Je charakteristická tím, že dochází k ovlivňování duševních funkcí a osobnosti člověka za pomoci aktivace jeho motoriky. Nejprve se zaměříme na diagnostiku přetrvávajících primárních nebo přechodných reflexů a následně pomocí speciálních cvičení na jejich inhibici. Objednávky

+420 773 993 626

info@foralova.cz

logo.krenova@gmail.com

Ordinační doba

Po - 15.30 - 19:00

Út - Čt - 7:30 - 15:30

Pa - dle telefonické domluvy

So, Ne - zavřeno


Adresa

Klinická logopedie Mgr. Lenka Foralová

Křenová 409/52,

Brno Trnitá 602 00